Ülesanne 4: Tehnoloogiad ja standardiseerimine

Ülesanne 4: Tehnoloogiad ja standardiseerimine

Mõeldes tehnoloogiate ja standardiseerimise üle, tahaksin mina tagasi tulla hoopiski personaalse õpikeskkonna juurde.  Valmistades personaalse õpikeskkonna postitust, mõtlesin juba siis, et erinevaid kaasaegseid vahendeid minu personaalses õpikeskkonnas on üpris palju ja vahel lihtsalt ei jõua päris kõiki jälgida, sest aega võtab sisse- ja väljalogimine, siis üritan meelde tuletada oma kasutajakontode salasõnu, sest kiirustades ei jõudnud seda kusagile kirja panna. Üks idee mis mul juba siis pähe tuli, oli otsida üks selline vahend, mis hoiaks kõiki asju koos, hoiaks mul aega kokku ning ei nõuaks mälu koormamist turvaliste salasõnadega.

Õpingute algul meie eriala üks 2. kursuse tudeng tutvustas mulle Evernote vahendit, algul mõtlesin et, järsku see ongi see õige. Nüüd võin öelda, et Evernote on väga mudav märkmikuna või omalaadse pilveteenusena, millega saab ühendada üsna mitmeid veebivahendeid, kuid uudiste automaatne jälgimine pole Evernodis võimalik. Lugedes praegu ülesande õpijuhist, mind järsku tabas lapsik äratundmise rõõm, kui ma nägin vahendit, mille üle olen pikemat aega mõelnud, mõtlen siin Feedly’t.

Esimesed asjad, mida kohe seal kasutasin oli oma magistriõpingute asjade organiseerimine. Lõin kausta kuhu lisasin lingid õppeainete ajaveebidele ning eraldi kausta kursuslaste ajaveebide linkidega (tänan Hans, arusaadava spikri eest:)))) Kohe kui esimesed sammud valmis said kujunes sinna lugemiseks mugav kronoloogiline postituste uuenduste jada, mis oli väga mõnus.

Selleks, et olla kursis sellega,mis mu vastloodud Feedly parasjagu teeb, tuli mul idee luua ITTT  abil sellise tegevuskava, kus uue teate puhul Feedly keskkonnas mulle saadetakse telefonile sõnum sisuga, loe kindlasti:))) Vähemalt aitab, see asju meeles pidada, mis on tänapäeva kiires maailmas suhteliselt keerukas mõnel hetkel.

Kuna õppejõudude poolt pakutud vahendite kasutamise kogemus mul oli juba varasemast ajast olemas,siis  köitis minu pilku Mendeley.  Nii otsustasingi seda proovida. Standardiseerimise kohapealt, mulle meeldis selle vahendi idee ühtlustada ja koguda dokumente, et neid ühes kohas hoida, samas pakub see aga viitamise ja tsiteerimise võimalust. Tänapäeval selleks, et olla asjadega kursis, tuleb palju lugeda ja uurida kirjandust nii internetis, kui ka vanal viisil raamatuid ja ajakirju sirvides. Kunagi keegi tark mees on öelnud, “see kes valdab infot, valitseb maailma“.

Minu arvates selliste vahenditega nagu Feedly, ITTT, Evernote ja Mendeley on maailma valitsemine igal üksikul inimesel käe ulatuses. Sherlock Holmes, üks mu lemmiktegelasi on tabavalt rääkinud inimese aju korraldusest, kahjuks eesti keeles seda lõiku online ma ei leidnud, küll aga vene keeles, vahvast ja vanast filmist:

Ma tõin siin selle videolõigu, kuna lõpupoole  Holmes tutvustab oma mõtteid sellest, mis info võiks inimesel peas olla. Idee on selles, et tänapäeval infot on meie ümber  meeletult palju. Kuid tehnoloogia, ka siin tuleb inimesele appi Holmsi “pööningu” põhimõttel, aidates süstematiseerida, talletada ja töödelda infot koormamata selleks liigselt ajuressurse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s