Kolmas ülesanne: video tegemine

Üheks ülesandeks meil oli videolõigu monteerimine.

Kuigi ma varem olen teinud juba videosid MovieMakeriga, nüüd ma tahtsin proovida iMovie rakendust, kuna ligipääsu Movie Makerile mul enam ei ole.

Selle video jaoks võtete tegemiseks kasutasin Apple IPad mini ja Apple Iphone 5S sisseehitatud kaamerat. Kõik videod ja fotod on minu enda poolt filmitud. Looduspilte allpool lisatud galeriist võib kasutada CC litsensi põhjal; minu  lapse piltide kasutamine kolmandate isikute poolt on keelatud.

Kuna filmi teema mul kujunes iseenesest, siis esimese asjana otsisin vajalikke helifaile. Nendeks sai kaks laulu .mp3 formaadis:

  • Laul “Talv” L.Milleri esituses
  • Laul “Talve võlumaa” I.Linna ja M.Listra esituses

Video aluspõhjaks valisin Modern põhja

Lisasin oma videole algussladi, mille peal on märgitud filmi pealkiri ning lõpuslaidi, millele märkisin video kohta käivat infot.

Fotode ja videolõikude vahel kasutasin üleminekut Cross dissolve ning mõnes kohas üleminekut Transitition (mis on Modern põhja vaikimisi üleminek).

Kui kõik fotod ja videolõigud olid lisatud, siis lisasin mõne koha peale kirjeid, kaustades selleks kirjete lisamise slaidi Titles – Middle

Seejärel lisasin oma videole muusikapalasid. Kuna laul “Talve võlumaa” osutus esialgu liiga lühikeseks, siis otsustasin et esimeseks palaks on “Talv” ja lõppu lisasin “Talve võlumaa” pala, mida tuli lühendada, et muusika ei kestaks videost kauem.

Siis on videos kasutatud piltide galerii:

This slideshow requires JavaScript.

Tulemus on siin:

Siin on näide õppevideotest, mida olen teinud kasutades veebirakendust Sparkol VideoScribe. Sellel rakendusel on olemas nii telefonide kui ka lauaarvutite äpp.

Mõned minu poolt varasemal ajal koostatud videod:

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s