Neljas ülesanne – animatsiooni loomine

Valmistades ette animatsiooni kodutööd mõtlesin sellele, et tahaks järele proovida ka tunnis tehtud tegevusi.

Alustasin seekord http://gifcreator.me/ veebirakendusest.Kuna kunstnikuna pole ma sündinud, siis leidsin internetist avalikust vaatest pildiseeria:

Eisr7

Kuna pildiseeriaga polnud selles veebirakenduses midagi parata, siis ühe teise rakendusega (Lightshot Screeshot) tükeldasin pildiseeria üksikuteks piltideks, mida kokku tuli 14, siin nad siis on:

 

Seejärel laadisin kõik üksikpildid veebirakendusse http://gifcreator.me/ ja hakkasin animatsiooni sättima. Katsetasin erinevat kaadri vahetuse kiirust ning minu meelest kõige optimaalsem selle pildi jaoks oli 100, 500 oli kuidagi väga loiu. Siis kui kiirus oli paigas, salvestasin pildi arvutisse .gif laiendusega.

Tulemus on siis siin:

www.GIFCreator.me_XVlD5Z.gif

 

Samamoodi toimisin ka vastassuuna pildiseeriga:

bird-sprite-reverse.png

Üksikpildid:

Tulemus:

www.GIFCreator.me_fIDGFy.gif

 

Katsetades seda veebirakendust saan öelda seda, et see on väga mugav, kuid selleks, et vältida pildi meeletut tõmblemist nagu mul siin tuli välja, tuleks rohkem tähelepanu pöörata sellele, et pildid oleksid kõik samas suuruses.

Minu tehtud kooliaineline animatsioon Google Web Designeris on leitav Google Drive’i kaustas, mis asub siin. Samas kaustas on ka kõik animatsioonis kasutatud pildid olemas.

Oma Google Web Designer kogemusest.

Taustainfo

Tunnis oli asi natuke võõras ega ausalt öeldes oma koolist animatsiooni tegema hakates ei arvanud, et sellest asjast midagi üldse välja tuleb. Lugesin läbi loengu materjali ja õppejõu poolt pakutud materjali, kuid sellest mulle ei piisanud, kuna rakenduse sisene töölaud oli natuke võõras, kuigi teatud sarnasusi nt video ajagraafikuga on küll olemas.

Otsisin ja vaatasin erinevaid videotunde internetist. Leidsin ühe video, kus selgitus oli üsna hästi arusaadav ja samm haaval antud. Video on venekeelne.

Ettevalmistus animatsiooni loomiseks

Esimesena laadisin endale arvutisse videotunni assets materjale, siis tehes lahti GWD rakenduse lisasin mulle animatsiooni jaoks vajalikud failid käsuga Import assets… File menüüst. Siis kui kõik vajalikud failid olid lisatud, nagu videotunnis õpetatud, panin linnukese Transform Control ette, seda selleks et oleks võimalus muutusi jälgida ja neid samm haaval kohedada. Siis kui kõik asjad olid ette valmistatud alustasin tööd.

Animatsiooni loomise protsess

Teksti lisamine ja toimingud võtmekaadritega timeline’ il. Mõtlesin millist teksti kirjutada, ja võtsin aluseks meie kooli selle aasta moto, milleks on ” Tark olla on moodne”. Kuna tegemist on õppeasutusega, siis see tõstetud kätete idee mulle väga meeldis, kuid selleks et ta oleks aeglasem ja sujuvam tuli natuke kohendada algseid seadeid võtmekaadrites, üritasin seda teha nii Quick Mode kui Advanced Mode’is. Quick Mode’is sai mängitud kaadrite vahelise ajaga, Advanced Mode’is sai mängitud võtmekaadrite lisamise ja eemaldamisega kiirklahvide F5 ja F6 abil. Palju nalja sai tekstide ja piltide lohistamisega, kui nad hakkasid ootamatult keerama, või siis liigutamise tagajärel Preview’d uurides nägin kuidas koolilogo hakkas järsku jänest tegema ja hüppama mööda bännerit imelikke teid pidi. Tükk aega otsisin viga, leidsin – olin kogemata paar üleliigset võtmekaadrit lisanud. Kui sain hüppava jänese asemel koolilogo tagasi küll oli endal uhke tunne, et leidsin milles viga oli. Kokkuvõttes animatsiooni enda tegemine võttis mul umbes 5-6 tundi aega, sest pidevalt otsisin kus ja mida kiiremaks või vastupidi aeglasemaks teha.

Salvestamine ja jagamine

Alles siis kui hakkasin selle protsessiga konkreetse animatsiooni puhul tegelema, sain aru kui tüütu võib üks asi olla. Salvestamisega probleeme ei tekkinud, salvestada sai nii Dropboxi, GoogleDrive’i kui ka  oma arvuti kettale. Tahtsin esialgu, et animeeritud pilti oleks ka ajaveebis näha, sest muidu ei ole ju huvitav, kui seda keegi valmis kujul ei näe. Kuid sain aru, et minu teadmisi selleks ei piisa. Katsetasin selliseid võimalusi, nagu piltide lisamine, ei õnnestunud; siis  <iframe> võimalust, kuid õnnetuseks ka see ei läinud tööle. Õigemini oleks küll öelda, et freim ise tekkis küll  vajalikule kohale, kuid oli sisutühi.  Üritasin ifremi puhul nii Dropboxi, GoogleDrive’i kui ka kooli ftp serveri kausta linkimist, ei midagi. Lõpuks kuna tähtaeg pidi juba varsti kukkuma otsustasin, et lihtsalt jagan Google Drive’i kausta oma postituses. Kaustas on kõik pildifailid olemas ning ka vajalik index.html on ka olemas. Lugedes foorumite postitusi, sain aru et ilma tasuliste widgetite ega pluginateta ei saa ma selle ülesande kujunduse jagamisega toime tulla. Siiralt kahju.

 

 

 

 

Üks kommentaar “Neljas ülesanne – animatsiooni loomine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s